جبهه مردم افغانستان
(جما)
د افغانستان ولس جبهه
Afghanistan people’s front

دربحشی از اساسنامه جما آمده است :

دربحشی از اساسنامه جما آمده است :

« پس از خروج نیروهای سوسیال  امپریالیزم روسی از کشور و سقوط اجتناب ناپذیر ایادی وابسته به آن، رژیم های خودکامه بنیادگرای اسلامی ، ضد ملی و ارتجاعی ، جنگ افروزان طماع، فئودالها و ستمگران محلی با همدستی امپریالیزم جهانی، تاجران اسلحه و قاچاقبران مواد مخدر ، با چماق دین بر مقدرات مردم ما مسلط شدند. این دستۀ خود فروختگان، به خاطر ارضای تمایلات شوم و ضد انسانی خود و ارضای ماشین جنگی امپریالیزم، آتش یک جنگ ناخواسته و تحمیلی دیگری را در کشور بر افروختند و به اینگونه وقار و حیثیت تاریخی کشور و مردم ما را  در سطح ملی و بین المللی لگدمال کردند.  

 ارتشاء، فساد، آدم ربایی، فحشا، تجاوزات جنسی، بچه بازی، شیوع انحرافات اخلاقی ؛ زندگی توده ها و مردم با عزت ما را به طور روز افزونی تهدید کرد. آنها گروه های ولگرد اوباشان و سارقین مسلح را در کوچه ها بوجود آوردند که  وحشت آفریدند، مصئونیت جان و مال و ناموس مردم به یک امید محال مبدل شد، زندگی شخصی و حریم خانه های مردم  مورد تاخت و تاز اوباشان و داره های مسلح جنگ سالاران و آدم فروشان قرار گرفت . این عناصر در تبانی با امپریالیست های گوناگون و دشمنان تاریخی  این مرز و بوم تحت عناوین  شرم آور دینی و اسلامی به سکتاریزم قبیلوی و نژاد پرستی های گستاخانه دست زدند که این تراژیدی خونین  تا اکنون ادامه دارد.

بنابراین ،

جبهه مردم افغانستان (جما) با ابتکار عده ای از افراد مستقل ملی و روشنفکران متعهد به آرمان مردم، نیرو های مترقی، آزادی دوست، دموکرات و افراد و دسته های مستقل بوجود آمده و درست در سمت مخالف فرصت طلبان و تسلیم طلبان قرار دارد ، خویشتن را دشمن جدی و آشتی ناپذیر با استعمارگران و ایادی آنها میداند.

جما متشکل  از سوسیالیستهای آزادیخواه ، مارکسیست ها ، نیروهای مترقی و آزادی دوست، دموکرات ها ، افراد وطن خواه در تحت شعار« وحدت انتقاد وحدت» از اکتبر ۲۰۲۱ به طور عملی داخل این کارزار سیاسی شده اند و اهداف آن در مرامنامه و نخستین اعلامیه آن تصریح شده است. اعضای این جبهه برای آزادی مردم کشور از یوغ استبداد اسلامی و استعمار جهانی برای ایجاد یک صلح واقعی و اعمار یک افغانستان آزاد و مستقل، آباد ومترقی، صادقانه و فداکارانه می رزمند.»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

یک وبسایت یا وبلاگ در WordPress.com بسازید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: