جبهه مردم افغانستان
(جما)
د افغانستان ولس جبهه
Afghanistan people’s front

پیام یک سرباز جما از داخل ماتمکدۀ تاریخ !

سپاس از سپاهیان و سربازان جوان «جما » خفته در سنگر های داغ مبارزه علیه ظلم و استبداد !

دراین پیام بیشتر از دهه ها کتاب قطور فلسفه ، سیاست ، اقتصاد و جامعه شناسی نهفته است . نشان دهنده درد و رنج هزاران انسان این ماتمکده تاریخ است.

این پیام را یکی از سربازان سربکف » جما» از داخل برایم فرستاده است خواستم با شما عزیزان شریک سازم .

این سه کودک از اقوام مختلف استند، دختر پشتون پسر تاجک و پسر بزرگتر ازبیک ولی بین هم دوست بودند و در دنیای کودکانه خود غرق در رویا ها با هم هیچ فرق و تفاوت جنسیتی ، قومی ، زبانی و مذهبی قائل نبودن که این عمل شان توجه مرا جلب کرد.

رفقای گرامی ! لبخند های زیبای که یک دنیا ارزش دارد . دنبال یک تکه کاغذ که مردم آن را پول می‌خوانند و ارزش میدهند سرگردان استند . دنیای کودکانه این کودکان به غارت برده شده است . بجای قلم و کتابچه به دستان پاک و نحیف این آینده سازان جامعه تفنگ و بمب ، به جان هایشان واسکت های انتحاری و درمغزهای هایشان بجای علم و دانش انسانی لاطائلات و مزخرفات میراث شوم تازیان اشغالگر و در قلب های پاکشان نفرت و انزجار با همنوع ، همزبان و هم وطن خودشان را ، از روزی که ناخواسته چشمان شان آسمان کبود را برای بار

اول می بیند و هوای آزاد را تنفس می کنند با شلیک های تفنگ نهادینه سازی می شود تا روزی که با همین فیر ها از جهان هستی وداع میکنند .

این کودکان نازنین به جای رفتن به مکتب به مدارس انتحاری فرستاده میشوند و به جای فراگیری علم و دانش مجبور به حفظ ابیات و متون نامانوس عربی بدون کمترین تفکر و رغبت وادار ساخته میشوند .

این کودکان آینده ساز به جای فراگیری علم و دانش مدرن امروزی ، به کوره های خشت پزی ، شاقه ترین کارها ، تکدی ، انتقال مواد مخدر از یک محل به محل دیگر، فروش اعضای بدن ، تجاوز و آزار جنسی و دهه ها ظلم و تعدی دیگر برعکس سایر کشورهای جهان قرار میگیرند .

این کودکان به مثابه سرمایه معنوی و نیروی بشری برای اعمار جامعه عاری از ظلم و استبداد ، باید مورد حمایت همه اقشار جامعه به ویژه قشر روشنفکر و تحصیل کرده قرار گیرند .

رفقای گرامی ! من به مثابه یک سرباز جبهه مردم افغانستان ( جما) از دیدن این آینده سازان جامعه ، این بذر های انقلاب را نه توانستم این وضعیت رقت بار تحمل کنم . وجدانم برایم اجازه نداد که با چشمان پت از کنار اینها بگذرم با اندک امکان که در حد توان من بود. برای آنها قرطاسیه خریداری کردم و در ضمن مورد پوشش آموزشی قرار دادم.

رفقا میدانید حق انسانی اینها کجا است؟ و چرا در پی نان اند؟

در حالیکه سفره های اربابان، ملاها ، رهبر ها، رهبرزاده ها ، قوماندان ها ، دلالان سیاسی ، انجوها ، موسسات نام نهاد خیریه و سرمایه دارها با انواع و اقسام خوراکیها ، نوشیدنیها و میوه جات مزین و آراسته میشود . آقازاده ها بعد از صرف ناشتا و صبحانه مکمل سوار بر موتر های زرهی همراه با محافظین تا دهن دروازه مکاتب پر زرق و برق خصوصی شان برده میشوند .

اینجا است که امپریالیسم جهانخوار و ارتجاع داخلی و همراه با شیوخ عرب هر روز فربه شده میروند و اقشار متوسط و کارگران و زحمتکشان فقیر تر دامنه ان گسترده تر می شود.

این است شمعۀ از حقایق نظام های سرمایه داری تحت نام جمهوریت ، دموکراسی ، آزادی ، عدالت ، قانونمداری ، حقوق بشر ، حقوق اطفال و حکومت های بنیادگرایی مذهبی تحت نام خلافت اسلامی ، امارت اسلامی و جمهوری اسلامی .

به دست کوچک اینها قرآن دادن و همه مال شان را دزدیدن!!!

بادرود و مهر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

یک وبسایت یا وبلاگ در WordPress.com بسازید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: